Komandos formavimas ir jo svarba

komanda

Komandos formavimas – tai komandos, kuri darniai dirba ir siekia bendro tikslo, sukūrimas. Šio proceso pagrindinė užduotis sukurti stiprią darbuotojų komandą ir užmegzti patikimus ryšius. Komandos formavimas reikalingas kiekvienai įmonei ir organizacijai, nes gerina bendravimo, planavimo įgūdžius, pakelia darbuotojų motyvaciją bei tvirtina draugystę. Juk komanda – tai žmonių visuma, per kurią įmonės vadovas ar lyderis gali atskleisti savo darbo viziją ir profesionaliai ją įgyvendinti.

Itin svarbu sudalyvauti komandos formavimo renginiuose, kurie gali būti labai įvairūs. Smagi veikla, pabuvimas su kolegomis kitokioje aplinkoje leidžia atrasti kažką naujo ir užsimotyvuoti naujiems darbams. Tokiuose renginiuose komanda ugdo įvairius įgūdžius: bendravimo, planavimo, problemų bei konfliktų sprendimo. Šios veiklos padeda ilgalaikiame komandos formavime, skatina tikrus ryšius bei gilias diskusijas.

Daug kam vis dar atrodo, kad įmonės lėšomis surengti renginiai komandoms tėra tik smagus laiko praleidimas, bet tiesa ta, kad tai atneša vadovams daug naudos visomis prasmėmis. Juk su savo darbuotojais reikia bendrauti ne tik virtualiai, bet ir gyvai, pažinti juos iš arčiau. Komandos formavimo renginių dėka galima pamatyti kiekvieno darbuotojo stipriąsias ir silpnąsias vietas (žaidimų metu) ir tai leidžia geriau apsispręsti, kokias užduotis pavesti jiems darbe.

Komandos formavimo privalumai:

·         mažina stresą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Kiekvienoje darbovietėje pasitikėjimas savimi yra labai svarbi savybė. Tokie darbuotojai ne tik patiria mažiau streso, bet ir yra energingesni bei gali prisidėti prie didesnio pelno. Subūrus komandą, daugelis išmoksta palaikyti vienas kitą ir laiku padėti.

·         „nutiesia tiltus“ tarp skirtingų darbuotojų. Didelėse įmonėse dažnai būna atskiri darbo padaliniai ir, pavyzdžiui, IT skyrius ne visada pažįsta darbuotojus iš gamybos skyrių. Renginio metu atsiranda galimybė visiems pabendrauti ir tokiu būdu sustiprinti įmonės ryšius.

·         didina motyvaciją dirbti bei produktyvumą. Įvairios užduotys ir lengvas atitrūkimas nuo darbų leidžia pailsėti ir su naujais tikslais grįžti prie įprastų darbų.

·         leidžia įgyti naujų įgūdžių ir atskleisti savo stipriąsias puses. Renginių metu per žaidimus ar kitas užduotis galima parodyti savo gabumus. Vadovams tada būna lengviau paskirstyti užduotis darbe, nes mato, kuris darbuotojas, ką efektyviau gali padaryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *