Kreditas ir kodėl nereikėtų bijoti šio žodžio?

Nors skolinimosi tendencijos keičiasi ir vis daugiau žmonių pasinaudoja galimybe ne taupyti, o iškart gauti reikiamą pinigų sumą, tačiau nemaža dalis į tai žiūri dar pakankamai skeptiškai. Ypač, kai kalba pasisuka apie tokio tipo paskolas, kurios iškart asocijuojasi su greitaisiais kreditais ir visais jų niuansais. Tačiau skolinantis atsakingai net ir tokios paskolos neturėtų sukelti problemų. Kadangi tokia nuomonė ir nuogąstavimai dažniausiai susidaro girdint nesėkmingas žmonių istorijas, kuomet lengvai gauti pinigai pridaro daugybę rūpesčių. Tačiau problema yra tame, jog žmonės jų laiku negrąžina ir nevykdo savo įsipareigojimų. Todėl tinkamai įsivertinus finansines galimybes skolintis tikrai neturėtų būti baisu.

Ar svarbu, kokiam tikslui yra skolinami pinigai?

Tai priklauso nuo situacijos, kadangi įprastas kreditas arba dar kitaip vartojamoji paskola gali būti suteikiama pakankamai laisvai. Aišku, tokiu atveju ir suma nebus pernelyg didelė, tačiau dažniausiai jos pilnai pakaks būtiniausiems poreikiams ar pirkiniams. Tuomet už juos nereikės atsiskaityti. Tačiau, kai prireikia gerokai daugiau pinigų, pavyzdžiui, norint įsigyti būstą, tuomet viskas tampa sudėtingiau. Ir praktiškai nė vienas bankas ar kita įstaiga jų neskolins taip lengvai. Taigi, šiuo atveju bus svarbu, jog jie būtų išleisti konkrečiam tikslui, kam ir yra skirti. Todėl už juos įsigyti kažką kito nelabai pavyktų.

Į ką atkreipti dėmesį prieš skolinantis?

Svarbios praktiškai visos detalės bei sutarties sąlygos. Net jeigu ir imamas pakankamai nedidelis kreditas, kadangi tokiu atveju labai svarbu yra laiku vykdyti visus įsipareigojimus. Nes kitu atveju gali laukti pakankamai rimtos sankcijos. Ir būtent dėl jų nukenčia gana nemažai neatsakingai besiskolinančių žmonių. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į palūkanų normą ar mėnesinių įmokų dydžius, bet ir galimybę pratęsti paskolos grąžinimo terminą arba susimažinti įmokas. Ypač, jeigu yra rizika, jog gali nepakakti tam finansinių resursų. Tad bus svarbios ne tik visos sąlygos, bet ir asmeninės finansinės galimybės, kurias reikėtų tikrai gerai įsivertinti dar prieš pasiskolinant pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *