Skolos išieškojimas: kada verta kreiptis pagalbos?

Versle labai dažnai pasitaiko atvejų, kai neatsiskaitoma už prekes, paslaugas ar net gautą kreditą. Ten, kur pinigai, ten yra ir nesąžiningų žmonių. Daugelis skolininkus pamiršta arba jų skolas nurašo tik todėl, jog patys skolų atgauti negali. Tačiau už Jus tai gali atlikti profesionalai. Tam ir reikalingas skolos išieškojimas.

Ar dažnai žmonės išieško skolą?

Deja, tačiau daugeliu atveju nutinka taip, kad žmonės, net ir žinodami, kad kažkas yra jiems skolingas, labai dažnai skolą nurašo arba apie ją pamiršta. Pirmiausia todėl, jog tai užtrunka daug laiko. Juk reikia nuolat galvoti apie skolininką, vis jam priminti apie skolą, o tai užtrunka laiko. Be to, tai yra nemalonus procesas. Dažniausiai žmonėms yra nemalonu priminti apie tai, kad kažkas yra jiems skolingas. Tad daugeliu atveju žmonės tiesiog pamirštą skolą, ypač, jeigu ji nėra didelė. Tačiau vos sužinoję apie tai, jog yra galimybę skolą parduoti ar perleisti kitam administratoriui, dažniausiai tuo pasinaudoja.

Kodėl nepavyksta patiems?

Priežasčių, kodėl mums patiems nesiseka skolos išieškojimas yra ir daugiau. Tai ne tik laiko stoka arba nenoras pyktis su žmonėmis, tačiau tam reikia ir šiek tiek žinių bei papildomos informacijos. Pavyzdžiui, jeigu skola yra sena, labai dažnai pasitaiko, kad neveikia turimi kontaktai ir su skolininku susisiekti atrodo neįmanoma. Beje, žmonės, kurie linkę tapti skolininkais, labai dažnai linkę ir keisti savo kontaktus. Taip pat dažnai nutinka, kad skolos nurašomos tuomet, kai skolininkas yra iš kitos šalies. Tokiu atveju surasti įmonę ar jos vadovą tampa dar sudėtingiau.

Tačiau tam ir reikalingas profesionalus antstolis, kuris gali išieškoti skolą, nes visi šie trukdžiai jam lengviau įveikiami. Antstolis turi teisę pasinaudoti įvairiomis duomenų bazėmis, kurios pavyks greitai ir lengvai surasti skolininką bei su juo susisiekti ir pranešti, kad jo skola perduoda išieškotojui. Paprastai vien to pakanka, kad skolininkai suskubtų atiduoti skolas.

Kaip surasti išieškotoją?

Skolos išieškojimas yra oficiali paslauga Lietuvoje, tad tinkamą paslaugos tiekėją galite rasti netgi internete. Pasidomėkite, kas siūlo šias paslaugas ir dirba patikimai. Gauti pasiūlymą galite užpildę užklausą internete. Reikalinga suvesti visus turimus duomenis apie skolą, o tuomet išieškotojai praneš, ar gali perimti Jūsų skolos administravimą ir pasirūpinti jos išieškojimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *