Į ką atsižvelgti renkantis patalpas verslui?

Ieškodami savo verslui tinkamų patalpų pradedantieji verslininkai dažnai nežino, nuo ko pradėti. Rinktis patogesnę vietą ar geresnę kainą? Nuomotis mažesnes patalpas ar pasilikti erdvės galimai plėtrai? Į šiuos klausimus ir padės atsakyti šis straipsnis.

Vieta – svarbiausia

Nesvarbu, koks būtų jūsų verslas, tinkama vieta visuomet yra pats svarbiausias dalykas. Ieškokite patalpų tokioje vietoje, kuri turėtų patogų susisiekimą transportu su miesto centru ir miegamaisiais rajonais – tokiu būdu kelionė bus patogi ne tik klientams, bet ir darbuotojams. Beje, į tai dažnai atkreipia dėmesį ir patys nekilnojamo turto vystytojai, todėl naujos komercinės patalpos Vilniuje ar kituose miestuose dažnai yra siūlomos komerciškai patraukliausiuose miesto taškuose.

Įvertinkite ir tai, ar šalia nuomojamos patalpos yra užimtos kitų klestinčių verslų – juk greičiausiai nenorėsite nuomotis komercinių patalpų name-vaiduoklyje. Jūsų biuro vieta gali turėti tiesioginės įtakos jūsų verslo reputacijai, tad šį sprendimą priimkite tik gerai apgalvoję ir pasitarę su ekspertais.

Atkreipkite dėmesį į erdvę ir įrangą

Įvertinkite, ar siūlomos erdvės užteks jūsų verslui vystyti. Geriau nesinuomoti pernelyg mažų patalpų vien tam, kad sutaupytumėte pinigų – daiktais užverstos patalpos tikrai nesukurs teigiamo įspūdžio potencialiems klientams ir gali neigiamai paveikti darbuotojų produktyvumą. Kita vertus, nuomotis didelių salių taip pat nereikėtų, jeigu neketinate jose nieko laikyti.

Atsižvelkite ir į įrangą bei baldus, jeigu komercinės patalpos nuomojamos su jais. Pavyzdžiui, jeigu ieškote vietos atidaryti restoraną ir radote patalpas su jau įrengta virtuve, tai bus didžiulis pliusas. O galbūt jums tereikia kelių stalų, ant kurių galėtumėte sudėti darbuotojų kompiuterius? Bet kuriuo atveju, atidžiai įsivertinkite, ar siūlomos įrangos jums pakaks, ar reikės investuoti papildomai.

Nepamirškite automobilių

Ne paskutinėje vietoje – ir automobilių statymo aikštelė. Ar jūsų darbuotojams bei klientams užteks vietų šalia biuro, ar reikės sukti automobiliu ratus ieškantis laisvos vietos jį pasistatyti? Idealu, jeigu pastatui priklauso ir privati automobilių statymo aikštelė arba šalia yra nemokama arba pigi automobilių statymo zona. Naujos komercinės patalpos Vilniuje dažnai jau yra siūlomos su rezervuojamomis vietomis automobiliams.

Nepamirškite paslėptų mokesčių

Renkantis komercines patalpas svarbu ne tik nuoma, kurią mokėsite kiekvieną mėnesį, bet ir komunaliniai, administravimo, draudimo bei kitokie mokesčiai, iš kurių dažnai taip pat susidaro nemenka suma. Gerai išsiklausinėkite ir atidžiai perskaitykite patalpų nuomos sutartį, jog iš anksto žinotumėte, už ką konkrečiai mokėsite nuomos laikotarpiu.

Bendra biuro erdvė gali būti privalumas

Jeigu jūsų verslas nedidelis arba dirbate savarankiškai, puikus variantas gali būti darbo vietos nuoma bendroje biuro erdvėje. Tai šiais laikais labai populiarus sprendimas, kuris padės sutaupyti pinigų ir susipažinti su kitais savo srities profesionalais. Galbūt tokiu būdu netgi surasite potencialių verslo partnerių?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *