Ar man kada nors bus reikalingas kilnojamo turto vertinimas?

Nekilnojamo turto vertinimas yra daugeliui girdėtas ar net su juo buvo susidurta. Vis tiek didžioji mūsų dauguma gyvename būste, kuris yra nupirktas su paskola, todėl prieš jį įsigyjant ir buvo samdomas nekilnojamo turto vertintojas tam, kad būtų nustatyta perkamo nekilnojamo objekto kaina. Pagal tai jau buvo galima keliauti į banką ir prašyti ten paskolos. Su kilnojamu turtu susiduriama rečiau. Jeigu kyla abejonių, kas tai yra ir kada ši paslauga gali būti naudinga, tai skubame viską nuosekliai papasakoti ir supažindinti, kaip yra atliekamas kilnojamo turto vertinimas?

Visų pirma reikia sužinoti, kas yra kilnojamas turtas. Kartais jis gali būti įvardijamas ir kaip kilnojamasis daiktas. Tai juo yra vadinamas turtas arba kitaip – daiktas, kuris iš vienos vietos į kitą gali būti perkeltas nepakeitus jo paskirties ir iš esmės nesumažinus jo vertės, jeigu įstatymai nenustato kitaip. Šiam turtui gali priklausyti visos ūkinės prekės, pramoninės prekės, tauriųjų metalų gaminiai, transporto priemonės, elektros prekės, kompiuterinė technika bei kitas nepaminėtas kilnojamasis turtas. Jo vertę specialistai nustato nepriklausomai nuo to, ar jis yra ilgalaikis, ar trumpalaikis.

Šią paslaugą klientai užsako tuomet, kai keičiasi kilnojamo turto savininkas, kai jis parduodamas, paveldimas, mainomas arba dovanojamas. Dar kilnojamo turto vertinimas gali būti reikalingas norint turtą deklaruoti, apdrausti, apmokestinti, įtraukiant į apskaitą ar jį įkeičiant. Tad kaip jau supratote, tokia paslauga tikrai yra reikalinga kiekvienam iš mūsų ir jos dėka galime nemažai sutaupyti. Tai gali būti naudinga deklaruojant ar dovanojant tam tikrą kilnojamą objektą. Beje, kilnojamo turto vertinimas dar gali būti atliekamas privalomai, kai to reikalauja įstatymai ar pageidaujant paslaugos turto savininkui.

Visada yra patariama kreiptis į profesionalius turto vertintojus. Labai svarbu, ar tai nebūtų rinkos naujokai, ar nerastumėte pakankamai informacijos apie įmonę. Gal internete paieškoti atsiliepimų, ar net pasiklausti draugų rekomendacijų. Kilnojamo turto vertintojas turi turėti vertintojo kvalifikacijos pažymėjimą, atitinkantį visus teisės aktus. Tad visų pirmą to galite iš jo reikalauti. Idealiausia yra paslaugą užsakyti tokioje įmonėje, kuri specializuojasi konkrečios srities kilnojamo turto vertinime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *