Vestuviniai žiedai: apie jų istoriją, tradicijas ir prietarus

Vestuviniai žiedai yra labai svarbus kiekvienos santuokinių poros gyvenime. Vestuvių žiedų pradedame ieškoti planuodami vestuves. Tačiau rinkdamiesi tarp skirtingų modelių, retas susimąsto apie tai, kaip atsirado ši žiedų tradicija, kokia yra jos prasmė ir ką apie žiedus kalba liaudies išmintis.

Iš kur kilo vestuviniai žiedai?

Vestuvinių žiedų istorija mena egiptiečių laikus. Manoma, kad būtent šioje civilizacijoje ir gimė tradicija žiedą paversti amžinos meilės prisipažinimo simboliu. Būtent todėl per vestuves ir buvo keičiamasi arba dovanojami šie juvelyriniai dirbiniai, nes žiedo forma pirmiausia ir simbolizavo amžinybę. Jau tuomet žiedai vestuvėms būdavo gaminami iš aukso, kaip įprasta ir šiomis dienomis. Tiesa, tuomet jų dizainas buvo kiek kitoks. Dažniausiai žiedai būdavo daug masyvesni, nei įprasta mūsų laikais. Įprastai tuomet žiedas būdavo gaminamas iš vieno metalo be papildomų papuošimų ar brangakmenių. Šiandien tokius žiedus vadintume klasikiniais.

Kokios yra žiedų nešiojimo tradicijos?

Senaisiais laikais, taip pat ir Egipte, vestuviniai žiedai buvo mūvimi ant kairiosios rankos bevardžio piršto. Ši tradicija kilo iš to, jog buvo manoma, kad būtent iki šio piršto atkeliauja meilės vena, kuri yra sujungta su širdimi. Tokia tradicija iki šiol yra išlikusi daugybėje šalių. Tačiau kai kuriose šalyse yra įprasta sužadėtuvių ir vestuvių žiedus mūvėti netgi ant skirtingų rankų.

Lietuvoje vis dažniau pastebima tendencija, kai moterys sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą mūvi ant vieno piršto. Ne retai vestuviniai žiedai netgi gaminami taip, kad derėtų prie sužadėtuvių žiedo. Tačiau ranka jau nebėra tokia griežta tradicija. Vieni jaunieji renkasi mūvėti žiedus ant dešinės, kiti – ant kairės rankos. Ties,a ankstesniais laikais Lietuvoje buvo įprasta, kad vestuviniai žiedai mūvimi tik ant dešinės rankos, o vestuvinis žiedas ant kairės rankos buvo signalas, kad žmogus yra našlys – netekęs savo antrosios pusės.

Liaudies išmintis apie vestuvinius žiedus

Ar žinojote, kad su vestuviniais žiedais yra susiję labai daug įvairių prietarų ir liaudies išminties? Pavyzdžiui, kai kurie santuokoje esantys žmonės iki šiol vengia kitiems į rankas leisti paimti savo žiedo, nes manoma, kad tais sugriaus santuokos laimę.

Taip pat dalis žmonių vengia gaminti žiedus iš kitų vestuvinių žiedų arba perduoti žiedus iš kartos į kartą, nes manoma, kad taip galima perimti kitų žmonių likimą. Todėl prietaringi jaunieji mieliau perkasi žiedus atskirai arba netgi užsako specialiai žiedų gamybą jų vestuvėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *